تبلیغات
انقلاب اسلامی و دستاوردها - نمایش عکس پیشرفت و اقتدار ایران در 50 کشور
                                               انقلاب اسلامی و دستاوردها

انقلاب اسلامی و دستاوردهای 33ساله ی آن
نمایش عکس پیشرفت و اقتدار ایران در 50 کشور
شنبه 13 اسفند 1390
محمود شالویی مدیرکل هنرهای تجسمی در نشست خبری نمایشگاه عکس پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران ( ایران +33 )  گفت: موضوع پیشرفت ایران در 33 سال جمهوری اسلامی موضوع روز دنیاست و توجه بسیاری از جهانیان را متحیر کرده است.
مدیرکل هنرهای تجسمی ادامه داد: بسیاری از جهانیان با پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در جنبه های مختلف آشنا هستند و برگزاری نمایشگاه عکس پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی می توانید عموم مردم جهان را بیشتر با پیشرفت های کشورمان در 33 سال پس از پیروزی انقلاب آشنا کند.

شالویی با اشاره به مشخصه های هنر عکس گفت: عکس هنر و بستر مناسبی برای انتقال اندیشه هاست و می توان از بستر هنر عکس بسیاری از موفقیت ها و  پیشرفت ها را بیان کرد. نمایشگاه ایران +33 عکس هایی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در 33 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 50 کشور جهان در بهمن ماه برگزار می شود و به این منظور با سفرا و رایزنان فرهنگی کشورمان در دیگر کشورها مذاکره صورت گرفت تا فضاهای مناسبی برای این نمایشگاه ها هماهنگ شود.
شالویی ادامه داد: تاکنون 27 کشور اعلام آمادگی کرده اند و فضاهای مناسبی برای نمایشگاه ها در این کشورها هماهنگ شده است که شامل کشورهای آفریقای جنوبی، ایتالیا، ارمنستان، آلمان، اندونزی، آذربایجان، بلغارستان، بلاروس، کره جنوبی، گرجستان، کویت، کانادا، لهستان، لبنان، سوئد ، سوییس، فیلیپین، قطر، قرقیزستان، روسیه، تایلند، ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، فرانسه، اتریش و آلبانی است.
مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به استقبال دستگاه ها و هنرمندان از این نمایشگاه گفت: تاکنون دستگاه ها و هنرمندان استقبال خوبی داشته اند و بیش از 700 عکس از دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... به دبیرخانه رسیده است که هیأت انتخاب 50 عکس را برای نمایشگاه انتخاب می کند.
 شالویی افزود: البته آثار منتخبی از جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر نیز در 10 کشور به نمایش درمی آید که منافاتی با این نمایشگاه ندارد و زمان برگزاری نمایشگاه پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی در 50 کشور جهان متفاوت است.
علیرضا کریمی صارمی؛ دبیر نمایشگاه عکس پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران، در ادامه گفت: در تاریخ عکاسی ایران برگزاری چنین نمایشگاهی با این وسعت که جهانیان شاهد پیشرفت جمهوری اسلامی ایران باشند، سابقه نداشته است و این نمایشگاه مطابق با استانداردهای جهانی خواهد بود و هدف از برگزاری این نمایشگاه به تصویر کشیدن دستاوردهای افتخار آفرین انقلاب اسلامی ایران در زمینه های مختلف صنعتی، کشاورزی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، سیاسی، اجتماعی،  نظامی و ... می باشد.
کریمی صارمی افزود: کشور ما در زمینه چاپ عکس دارای استانداردهای حرفه ای است و برای معرفی نمایشگاه بروشورهایی به زبان های مختلف منتشر می شود.
وی ادامه داد: دکتر محمد ستاری، رسول اولیازاده و فرهاد سلیمانی اعضای هیأت انتخاب آثار هستند که برترین عکس ها را گزینش می کنند و عکاسان و دستگاه ها و موسسات تا پنجم دی ماه می توانند عکس های خود را به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند و نهم دی ماه انتخاب آثار انجام خواهد شد و هر عکسی که به نمایشگاه راه یابد یک میلیون ریال هدیه دریافت خواهد کرد.
 
ارسال شده توسط مهدی بیکی در ساعت 04:01 ب.ظ ارسال شده در:متن و مقاله، | نظرات()