تبلیغات
انقلاب اسلامی و دستاوردها - ایران در مسابقه مشروعیت جهان را جا گذاشت
                                               انقلاب اسلامی و دستاوردها

انقلاب اسلامی و دستاوردهای 33ساله ی آن
ایران در مسابقه مشروعیت جهان را جا گذاشت
یکشنبه 14 اسفند 1390
بازتاب بین المللی مشاركت 65 درصدی در انتخابات

سرویس سیاسی: خبرگزاری های خارجی با انتشار گسترده اخبار مربوط به انتخابات ایران حضور گسترده مردم در این انتخابات را باعث افزایش مشروعیت نظام دانستند.

شبكه خبری سی ان ان در گزارشی حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس را به معنی افزایش مشروعیت نظام دانست و افزود: فشارهای شدید غرب و تحریم های آنان باعث افزایش میزان رای دهندگان در پای صندوق های رای و احیای مشروعیت نظام شد.

سی ان ان در گزارش دیگری مشاركت مردم در انتخابات را نشان دهنده حمایت آنان از برنامه هسته ای ایران دانست.
رویترز نیز در گزارشی اعلام كرد انتخابات پارلمانی و حضور مردم در آن باعث تقویت نظام و رهبری شد.
شبكه تلویزیونی الجزیره عربی نیز از تهران گزارش داد كه ایرانی ها با شركت در انتخابات به غرب پیام دادند كه پشتیبان نظام شان هستند.
الجزیره انگلیسی نیز با اذعان به این نكته كه انتخابات ایران به یك همه پرسی تبدیل شده است گفت: شركت بالای مردم در انتخابات مجلس ایران بیش از هر چیز به نفع رهبر ایران تمام شد.
خبرنگار شبكه تلویزیونی الجزیره انگلیسی در تهران همچنین گفت: مردم ایران با حضور در انتخابات اقتدار و اتحاد كشورشان را به رخ دنیا كشیدند.
عبدالقادر فایز گفت: مشاركت بالای مردم ایران در انتخابات 12اسفند نشان داد نظام ایران در همه پرسی درباره مشروعیت خود پیروز شده است.
یك تحلیلگر سیاسی مقیم تهران نیز به شبكه تلویزیونی الجزیره گفت: تحریم انتخابات تاثیری بر روند انتخابات و مشاركت مردم نداشته است.
بی بی سی عربی نیز با اذعان به حضور گسترده ملت ایران در انتخابات مجلس تصریح كرد میزان مشاركت در انتخابات روز جمعه فراتر از انتخابات قبل بوده است.
یك نویسنده ایرلندی با اشاره به این نكته كه رسانه های غربی انتخابات ایران را پوشش نمی دهند گفت: مردم ایران با شركت در انتخابات از كشورشان دفاع می كنند و در مقابل قدرت نمایی های قدرت های امپریالیستی در منطقه می ایستند.
تلویزیون قطر نیز با اشاره به فشار غرب در موضوع هسته ای به ایران گفت: ایرانی ها در نهمین دوره انتخابات پارلمانی این كشور شركت كردند تا با این مشاركت به تحریم ها پاسخ دهند.
همچنین خبرگزاری فرانسه با اذعان به حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس گفت: میزان بالای مشاركت نشان داد مردم به درخواست نظام پاسخ مثبت داده اند.
صدای آمریكا نیز با اعتراف به حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس نهم گفت: مردم ایران به درخواست نظام در انتخابات شركت كردند.
فایننشال تایمز نیز با انتشار اخبار مربوط به انتخابات مجلس ایران نوشت: میلیونها ایرانی روز جمعه با وجود تحریم مخالفان نظام در انتخابات مجلس شركت كردند.
تلویزیون چین هم شركت مردم در انتخابات مجلس را پاسخ به دعوت رهبر معظم انقلاب دانست و به نقل از یكی از رای دهندگان گفت: ایران نشان داد هنوز مقاوم است و در این دور از انتخابات میزان حضور مردم حتی مهمتر از نتیجه آن است.
نیویورك تایمز نیز از حضور گسترده مردم در انتخابات روز جمعه خبر داد و آن را نشانه وفاداری مردم به نظام معرفی كرد.
این روزنامه انتخابات پارلمانی را باعث افزایش اقتدار نظام و رهبری آن دانست.
یك نماینده پارلمان بغداد هم انتخابات جمعه را دلیلی بر انسجام ملت ایران در حمایت از انقلاب و نظام خواند و افزود: استقبال گسترده مردم از صندوق های رای باعث اقتدار بیشتر تیم مذاكره كننده تهران با مجموعه 1+5 خواهد بود.
هاشم المرتضی روزنامه نگار و تحلیلگر لبنانی نیز با تاكید بر حضور گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ایران گذشته از هرگونه وابستگی و گرایشی می خواهند این پیام را به جهان بدهند كه ایران تسلیم فشارها نمی شود.
با وجود حضور گسترده مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی وزیر خارجه انگلیس نتوانست خشم خود را كنترل كند و با محكوم كردن انتخابات روز جمعه آن را ناعادلانه خواند.
دویچه وله آلمان كه از حضور گسترده مردم در انتخابات شوكه شده بود تلاش كرد حضور مردم را به خریدهای نوروزی مرتبط كند.
ارسال شده توسط مهدی بیکی در ساعت 03:32 ب.ظ ارسال شده در:متن و مقاله، | نظرات()