تبلیغات
انقلاب اسلامی و دستاوردها - دستاوردهای انقلاب اسلامی استان یزد
                                               انقلاب اسلامی و دستاوردها

انقلاب اسلامی و دستاوردهای 33ساله ی آن
دستاوردهای انقلاب اسلامی استان یزد
پنجشنبه 27 بهمن 1390
یزد/ واحد مرکزی خبر / اجتماعی: برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان یزد پیروزی انقلاب اسلامی در اوج ظلم و ستم های رژیم شاهنشاهی نقطه امیدی بود که ملت ایران را به وجد آورد و انگیزه رشد و بالندگی را در آنها به جریان انداخت. مردم ایران با این پیروزی به جهانیان فهماندند که در سایه اتحاد و همبستگی می توان هر غیرممکنی را ممکن ساخت. خودکفایی در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی و صنعتی و پیشرفت های علمی نمونه هایی از این دستاوردهاست. استان یزد هم از این پیشرفت ها بی نصیب نبوده است...

ایجاد 569 کیلومتر راه اصلی ، هزار و 550 کیلومتر راه فرعی ، 2 هزار و 232 کیلومتر راه روستایی آسفالته ، 4 هزار و 871 کیلومتر راه روستایی خاکی و 425کیلومتر بزرگراه نمونه های بارز آن است. مدیرکل راه و ترابری استان یزد می گوید : طول راههای استان یزد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به 610 کیلومتر می رسید و راه روستایی آسفالته اصلا وجود نداشت ، راه روستایی خاکی 289 کیلومتر ، راه اصلی 244 کیلومتر و راه فرعی 77 کیلومتر بود . به گفته رضایی هم اکنون طول راههای این استان به بیش از هزار کیلومتر رسیده است . دهقان پور مدیرکل راه آهن استان یزد نیز طول خطوط ریلی این استان را قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 300 کیلومتر عنوان کرد و افزود : طول این خطوط بعد از پیروزی انقلاب به 1176کیلومتر رسید و هم اکون روزانه بیش از 5 هزار مسافر در مسیرهای ریلی یزد - تهران ، یزد - بندرعباس ، یزد - مشهد ، یزد – کرمان و همچنین مسیرهای تهران - بندرعباس ، اصفهان - بندرعباس و اصفهان - مشهد واقع در استان یزد جابه جا می شوند . باسوادی صد در صد مردم استان یزد و کسب رتبه سوم باسوادی استان در کشور از ارمغان های دیگر انقلاب اسلامی به مردم این خطه کویری است . به گفته خاکزاد مدیرکل نهضت سوادآموزی استان یزد بی سوادی در این استان هم اکنون به پایان رسیده و جشن پایان بی سوادی نیز بزودی برگزار خواهد شد . دهشیری آموزشیار نهضت سوادآموزی می گوید : من با شرکت در کلاس های نهضت سوادآموزی پس از آموختن سواد موفق به حضور در دانشگاه شدم و اکنون نیز با مدرک کارشناسی الهیات در یکی از آموزشگاههای یزد مشغول تدریس هستم .

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ، ایجاد انگیزه برای پیشرفت و ترقی را مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای ملت ایران می داند و می گوید : نمونه آن تلاش دانش آموزان یزدی است که با در دست گرفتن طناب موفقیت ،‌ 18 سال پیاپی رتبه نخست کشور را در قبولی دانشگاهها کسب کرده اند . به گفته رحیمی هم اکنون بیش از 2 هزار و 280 مدرسه 200 هزار دانش آموز را به سمت علم و دانش هدایت می کنند . کشاورز رئیس بنیاد مسکن استان یزد هم واگذاری 5 هزار و 108 واحد مسکونی ارزان قیمت ، بهسازی و مقاوم سازی 21 هزار و 14 واحد مسکونی روستایی و سند دار کردن 36 هزار و 139 مسکن روستایی را از اقدامات این بنیاد بعد از تولد انقلاب اسلامی برشمرد. خانم طبایی که در یکی از روستاهای علی آباد زندگی می کند می گوید: خانه ام در حال تخریب بود و پولی هم برای مرمت آن نداشتم که با همکاری مسئولان بنیاد مسکن مرمت شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد هم می گوید: تعداد انشعابات این استان هم اکنون به 335 هزار مورد و شمار مشترکان زیر پوشش به 840 هزار نفر رسیده است ، به عبارتی دیگر قبل از پیروزی انقلاب 45 درصد مردم استان از آب آشامیدنی برخوردار بودند اما اکنون این رقم به 98 و نیم درصد رسیده است. اسلامی با اشاره به اینکه استاندارد مخزن ذخیره آب به ازای هر انشعاب یک متر مکعب است می افزاید : در سال 57 ، 7 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب در استان یزد وجود داشت اما اکنون این رقم به 340 هزار متر مکعب رسیده است. مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد هم گفت : خطوط تلفن ثابت شهری این استان اکنون به 408 هزار و 332 خط با ضریب نفوذ 44 و نیم درصد رسیده است . مقوم با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی هیچ کدام از روستاهای استان دارای تلفن نبودند گفت : هم اکنون هزار و 389 روستا از 66 هزار و 613 تلفن ثابت با ضریب نفوذ 40 و 7 صدم درصد بهره مند هستند . به گفته مقوم هم اکنون هزار و 200 روستا و 2 هزار و 908 کیلومتر از جاده های استان زیر پوشش تلفن همراه است. صحتی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان یزد هم با اشاره به وجود 503 هزار و 420 مشترک برق در این استان می گوید: هم اکنون همه روستاهای بیش از 20 خانوار استان یزد یعنی هزار و 43 روستا برق دارند و بقیه هم یا مزرعه شخصی است یا روستاهای فصلی. پیله ور مدیرعامل شرکت گاز استان یزد هم علمک های نصب شده در این استان را 162 هزار و 140 عدد برشمرد و شمار مشترکان گاز طبیعی استان یزد را بیش از 270 هزار مشترک نفر اعلام کرد و گفت : هم اکنون بیش از 82 درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز برخوردار هستند .

احمدی شهروند یزدی می گوید با برخورداری از نعمت گاز شهری زندگی مان راحت تر و در وقتمان نیز صرفه جویی شده است. راعی مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد هم دیگر دستاورد انقلاب اسلامی در استان یزد را ساخت 3 سد با گنجایش ذخیره 12 میلیون متر مکعب آب اعلام کرد و گفت : این آب توانایی آبیاری 625 هکتار زمین کشاورزی را دارد . زارع مدیر کل صنایع و معادن استان یزد هم می گوید: قبل از انقلاب اسلامی 51 واحد صنعتی در استان یزد وجود داشت اما ایجاد 2898 واحد تولیدی صنعتی در این استان با ارزآوری سالانه بیش از 240 میلیون دلار از دیگر دستاوردهای انقلاب است. به هر روی این اطلاعات و آمار تنها نمونه هایی از دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران در استان یزد است و برشمردن همه آن در این مجال نمی گنجد .

آنچه که مهم است ادامه راه توسعه و آبادانی این استان است که این راه با حرکت و پشتیبانی مسئولان و همت و کار مضاعف مردمان سخت کوش استان یزد در حال طی شدن است.
منبع: http://www.dastavardha.com
ارسال شده توسط مهدی بیکی در ساعت 05:16 ب.ظ ارسال شده در:متن و مقاله، | نظرات()